خرید و فروش سگ پودل

خرید و فروش سگ پودل


این که بتوانید از یک سگ مراقبت کنید، در کل تجربه بسیار باارزشی خواهد بود. اما نکته مهم این جاست که آموزش دادن و یادگیری مراقبت از یک سگ، یک شبه اتفاق نمی‌افتد. شاید شروع این کار، سخت‌ترین قسمت آن باشد به خصوص برای افرادی که پیش از آن، تجربه‌ی نگهداری از یک سگ را نداشته‌اند. در این مطلب قرار است در رابطه با سگ پودل و آن چه که باید پیش از خرید و فروش سگ پودل بدانید، صحبت کنیم.

خرید سگ پودل و نکاتی که باید پیش از خرید آن بدانید

شاید بتوان گفت که داشتن یک سگ، شبیه به این است که بخواهید از یک بچه مراقبت کنید. تفاوت این است که در نگهداری از سگ، تجربه فداکاری کم‌تری خواهید داشت. به هر حال، خرید یک سگ نیازمند آماده‌سازی و تلاش زیادی است. اگر واقع‌بینانه به مسئله نگاه کنیم، باید در طول مسیر، منتظر اتفاقات غیرمنتظره‌ای که در انتظارتان است باشید.

به جهت آن که با مشکلات جدی در این مسیر رو به رو نشوید و بهترین‌ها را تجربه کنید، در ادامه نکات مهمی را در رابطه با خرید سگ پودل شرح می‌دهیم. این که در ابتدای راه، نکاتی را بدانید، به شما کمک می‌کند که دید بازتری نسبت به تصمیم خود داشته باشید. با مطالعه این نکات، در جهت داشتن یک زندگی شاد به همراه سگ دوست داشتی‌تان، مسیر صحیحی پیش رویتان خواهد بود.

در ابتدا بیایید نگاه کلی به سگ های پودل داشته باشیم:

پودل در واقع نوعی نژاد است که اکنون بیش‌تر از سابق به عنوان یک سگ خانگی از آن استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که علاوه بر حیوان خانگی، به عنوان یک سگ شکاری هم شناخته می‌شوند. این حیوان که بسیار بازیگوش است، استعداد بسیار بالایی در یادگیری مسائل دارد. در رابطه با اصالت نژاد آن، اطلاعات دقیقی وجود ندارد، برخی می‌گویند که نژاد سگ پودل از فرانسه و بری دیگر می‌گویند که نژاد او از آلمان است.

شنا کردن بالاترین مهارت سگ‌های پودل است، به دلیل همین مهارتی که داشته‌اند، در گذشته برای شکار پرنده‌ها از آن‌ها استفاده می‌کردند. سگ پودل مثل بسیاری از سگ‌های دیگر، حیوان بسیار بامحبت و وفاداری است و همان طور که پیش از هم گفتیم، قدرت یادگیری شگفت‌آوری دارند.

برای خرید سگ پودل، کدام یک انتخاب شماست: عروسکی، مینیاتوری یا استاندارد؟

به طور کلی سگ‌های نژاد پودل را می‌توان به سه دسته کلی، تقسیم‌بندی کرد. این تقسیم‌بندی به صوت زیر انجام شده است:

  • پودل عروسکی یا کوچک
  • پودل مینیاتوری یا متوسط
  • پودل استاندارد یا بزرگ

اصلی‌ترین تفاوتی که در این گروه‌ها به چشم می‌خورد، مربوط به اندازه آن‌ها است. در واقع چندان به ظاهر آن‌ها مربوط نمی‌شود. می‌توان گفت که اکثر ویژگی‌های این سگ، در هر سه گروه یکسان است.

مهم ترین ویژگی هایی شخصیتی که باید پیش از خرید سگ پودل بدانید

با توجه به مطالبی که تا این جا شرح دادیم، سگ‌های پودل را باید جزء دسته سگ‌های خانگی دانست. سگ‌هایی که بسیار طریف هستند و هوشمند بودن و فعال بودن از ویژگی‌های بارز شخصیتی آن‌ها است. شخصیتی کاملاً مستقل و خود ساخته دارند. اگر به طرز راه رفتنشان نگاه کنید، خواهید دید که کاملاً باافتخار و مغرورانه قدم برمی‌دارند.

لازم به ذکر است که پودل‌ها را برای انجام کارهای سختی هم پرورش داده‌اند. سگ‌های پودل برخلاف آن چه که به نظر می‌رسد، به هیچ عنوان مردم‌گریز و افاده‌ای نیستند. علاقه بسیار زیادی به انسان‌ها دارند و ترجیح می‌دهند که همیشه در کنار آن‌ها باشند. باید بدانید که پودل‌ها هیچ علاقه‌ای به این که تنها بمانند، ندارند. آن‌ها به جهت این که اجتماعی بشوند، استعداد بسیار زیادی را از خود نشان داده‌اند. اگر قصد خرید سگ پودل را داشته باشید، باید بدانید که همیشه آماده و مشتاق بازی کردن هستند.

در یک نتیجه‌گیری کلی از این بخش، می‌توان گفت که سگ‌های پودل تطبیق‌پذیری بسیار خوبی دارند و اگر فکر می‌کنید که زمان زیادی باید تنهایشان بگذارید، اصلاً بهتر است که فکر خریدنشان را از سرتان بیرون کنید.

سگ های پودل با زندگی آپارتمانی تطبیق پذیری عالی دارند

برخلاف اعتقادات و صحبت‌هایی که در میان مردم جا افتاده است، کوچک بودن اندازه یک سگ، نشان دهنده این نیست که آن سگ یک سگ آپارتمانی است. اگر کمی تحقیق کنید، خواهید دید سگ‌های بسیار زیادی با اندازه کوچک هستند که با توجه به نوع شخصیت و میزان انرژی دارند، مناسب نگهداری در آپارتمان نیستند. از ویژگی‌های یک سگ آپارتمانی خوب، می‌توان به مؤدبانه رفتار کردن آن، باهوش بودن به جهت یادگیری آموزش‌ها و … اشاره کرد. سگ‌های پودل به جهت زندگی در آپارتمان، گزینه بسیار مناسبی هستند.

نحوه رفتار پودل با دیگر سگ ها، کودکان، خانواده و دوستان

رفتار یک نژاد سگ با دیگر سگ‌ها با نحوه رفتار آنها با کودکان، خانواده و دوستان دو چیز متفاوت است. در کل ممکن است سگ‌ها به یکدیگر حمله کنند و یا بخواهند بر یکدیگر مسلط شوند. بعضی دیگر هم ترجیح می‌دهند که به جای جنگیدن، بازی کنند. برخی دیگر هم تنها به تکان دادن دم و فرار کردن، اکتفا می‌کنند. باید بگوییم که تنها عامل برای مشخص کردن رفتار دوستانه سگ‌ها مربوط به نژاد آنها نیست.

کلام پایانی

در این مطلب از خرید و فروش سگ پودل، تلاش کردیم بر روی یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید پیش از خرید مشخص شود، صحبت کنیم. دانستید که دقیقاً چه افرادی می‌توانند از سگ‌های پودل نگهداری کنند و در چه صورت خرید آن‌ها مناسب نیست. همچنین در طول مقاله، به باید و نبایدهایی اشاره کردیم که باید در رابطه با سگ‌های پودل بدانید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *