معرفی نژاد گربه بریتیش

معرفی نژاد گربه بریتیش


نژاد گربه بریتیش دارای موهای کوتاه به همراه قفسه سینه پهن و ماهیچه‌ای، فک و صورتی خوش فرم و همچنین پاها و پنجه‌های قوی است که باعث منحصر به فرد و خاص شدن این نژاد شده است. در ادامه این مقاله در سایت پت لاورز به معرفی نژاد گربه بریتیش میپردازیم.

گربه‌های بریتیش دارای چشم‌های درشت و رنگ‌های آبی، مسی و طلایی هستند. همچنین رنگ موهایشان می‌تواند سفید، آبی، مشکی، کرم، قرمز، قهوه‌ای و نقره‌ای باشد که البته عده‌ای از آنها دارای ترکیبی از دو رنگ هستند اما معمولا رنگ غالب آنها خاکستری است.

تاریخچه

از قدیمی‌ترین نژادهای گربه انگلستان، نژاد گربه بریتیش است که در حقیقت ریشه رومی دارد. چنین به نظر می‌رسد: زمانی که ارتش روم در دوران گسترش امپراتوری خود به انگلستان حمله کردند، برای محافظت از منابع غذایی خود در برابر جوندگان این گربه‌ها را به همراه آوردند. این گربه‌ها کل منطقه را مستعمره کردند و تا قرن‌ها به صورت یک گربه معمولی در خیابان‌ها به سر می‌بردند. ولی در حال حاضر جزء محبوب‌ترین نژادهای گربه محسوب می‌شوند.

ویژگی های ظاهری

از ویژگی‌های اصلی موهای آنها، کوتاه و متراکم بودنشان است. در چند ماه نخست زندگی موهایشان به سرعت رشد می‌کند. جنس موهای آنها معمولی است؛ نه ضخیم است و نه نازک. در اصل می‌بایست جنس موی گربه متعادل باشد. همه گربه‌ها ریزش مو دارند و اینگونه نیست که گربه‌های شورت هیر از این قاعده مستثنی باشند.

گربه بریتیش شورت هیر از طیف رنگ‌های متنوعی برخوردار است. از جمله محبوب‌ترین رنگ‌های این نژاد، بریتیش بلو (British Blue) ) است که به رنگ آبی طوسی خاصی است.

گربه مو کوتاه انگلیسی به شانه کردن مداوم نیازی ندارند؛ زیرا موهای آنها به آسانی گره نمی‌خورد اما توصیه می‌شود که موهای انها هر از گاهی شانه شود به خصوص در طول زمان ریزش فصلی.

وزن و طول عمر گربه نژاد بریتیش موکوتاه

میانگین وزن نرها ۵ تا ۱۰ کیلوگرم

میانگین وزن ماده ها ۳ تا ۷ کیلوگرم

طول عمر این نژاد به طور متوسط ۱۵-۱۸ سال می‌باشد.

خصوصیات رفتاری

نژاد گربه بریتیش شورت هیر، معروف به خوش ‌اخلاقی و خلق و خوی گرم است.

بریتیش شورت هیر از زندگی کردن در کنار شما لذت خواهد برد. رابطه این گربه‌های بالغ با کودکان نیز بسیار فوق‌العاده است و به آن‌ها عشق و صبوری می‌بخشند. تنها کافی است که بر آن‌ها نظارت داشته باشید. به طور کل این نژاد از گربه‌ها زیاد اهل سر و صدا نیستند.

گربه‌های این نژاد معمولاً دوست ندارند کسی آن‌ها را بغل کند. البته آن‌ها دوست دارند که دور و برتان باشند و در کارهایی روزانه‌یتان شرکت داشته باشند. به یاد داشته باشید که این گربه مستعد تنبلی است، او را تشویق به حرکت و ورزش کنید و با اسباب بازی های مخصوص گربه با او بازی کنید.

ارتباط با کودکان و سایر حیوانات

نژاد گربه بریتیش خوش اخلاق، کاملا برای زندگی در خانواده‌های دارای فرزند و سگ‌های دوستدار گربه مناسب است. این گربه‌ها رابطه خوبی با حیوانات خانگی دیگر مثل سگ‌ها دارند. ولی موقعی که هر حیوان خانگی دیگری را به خانه می‌آورید، باید کاملا نظارت داشته باشید.

بهداشت و سلامتی گربه بریتیش

گربه های این نژاد و نژادهای مختلط با آنها، هر دو دارای مشکلات مختلف سلامتی هستند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشد. مشکلاتی که در بریتیش شورت هیر مشاهده شده است شامل التهاب لثه و کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک است که هر دو می توانند هر نژادی را مبتلا کنند.

برای خرید و مشاوره رایگان نگهداری این نژاد گربه زیبا با مجموعه ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *