معرفی نژاد گلدن رتریور

معرفی نژاد گلدن رتریور


معرفی نژاد سگ گلدن رتریور

امروزه نژاد معروف گلدن رتریور بسیار شناخته شده است و کمتر کسی است اسم آن را نشنیده باشد. برای اطلاعات بیشتر و معرفی نژاد گلدن رتریور ادامه مقاله را دنبال کنید.

گلدن ها سگ های پر انرژی و بسیار با محبتی هستند که به سرعت در دل افراد خود را جا میدهند.

این نژاد دوست دارد در کانون توجه قرار بگیرد و از مورد توجه واقع شدن بسیار لذت میبرد. نژاد رتریور سگی بسیار باهوش و تربیت پذیر است. او بسیار باهوش، مهربان و مطیع بوده و به

همین دلیل این نژاد جزو محبوب‌ترین نژادهای دنیا قرار گرفته است و رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

تاریخچه نژاد گلدن رتریور

در سال ۱۹۹۹، گلدن رتریور دومین سگ برتر شکاری در دنیا بود. ریشه این سگ در بین مزارع و راه های دریایی بریتانیا قرار دارد. این نژاد برای شکار پرنده های آبی تربیت داده می شد.

این نژاد از ترکیب چند نژاد به شکل امروزی درآمده است. نژاد گلدن رتریور یک شناگر قوی است که در زمان های گذشته می توانست در شکار به کمک انسان بیاید.

امروزه نیز سگ های نژاد رتریور یک نژاد محبوب و مناسب هستند و به کمک انسان می آیند، این نژاد به عنوان کمک برای برای انسان های ناتوان و یا نابینا نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

همچنین از این نژاد برای سگ های امداد و جست و جو گر، ردیابی و کشف مواد قاچاق نیز استفاده می شوند.

مشخصات کلی نژاد گلدن رتریور

سگ گلدن رتریور نیاز به فعالیت بدنی روزانه دارد، آنها سرو صدای زیادی ندارند و بسیار باهوش و خانواده دوست هستند.

گلدن ها ارتباط بسیار خوبی با کودکان یا حتی حیوانات خانگی دیگر دارند. آنها بسیار مشتاق و علاقمند به کمک کردن به دیگران هستند.

این نژاد از سگ از بازی کردن، شنا کردن و دویدن لذت می برد و با توجه به جثه ای که دارد نیاز به فعالیت روزانه منظم دارد. اگر برای این نژاد وقت کافی بگذارید در آپارتمان های کوچک نیز از بودن در کنار شما لذت ببرد.

سگ گلدن رتریور نیز، مانند اکثر نژادها دوست ندارد مدت زیاد تنها باشد. اگر سبک زندگی شما به گونه‌ ای است که ساعات زیادی از روز را خارج از منزل میگذرانید، از خرید سگ گلدن منصرف شوید.

مشخصات ظاهری نژاد گلدن رتریور

سگ‌ های این نژاد وزنی بین 20 تا 30 کیلوگرم دارند. رنگ این نژاد طلایی، کرم و قهوه‌ای است.

موهای بدن گلدن رتریور بلند هستند و به همین دلیل ریزش زیادی نیز دارند شما باید هر روز موهای سگ خود را شانه کنید.

سلامتی و بیماری‌ گلدن رتریور

  • گلدن رتریور نیاز به مراقبت های هفتگی، شانه زدن روزانه موها و مسواک زدن مرتب دارد.
  • همچنین ناخن های این نژاد باید به طور منظم کوتاه شود.
  • سگ گلدن رتریور اصالتا سگ سالمی می‌باشد و مستعد ابتلا به بیماری‌ های خاصی نمیباشد. اما، این سگ نیز در معرض ابتلا به برخی اختلالات میباشد که شما با کسب آگاهی در رابطه با آنها می‌توانید تا حد زیادی از آن جلوگیری کنید.

نگهداری نژاد گلدن رتریور

نژاد گلدن رتریور در بین سگ های فعال و بازیگوش قرار دارد. این نژاد از سگ ها از بازی کردن، شنا کردن و دویدن به شدت لذت می برند. این نژاد به توجه به جثه ای که دارد نیاز به فعالیت روزانه و مرتب دارد. اگر برای این نژاد وقت کافی بگذارید و هر روز فعالیت روزانه برای آن اختصاص دهید، این نژاد می تواند حتی در آپارتمان های کوچک نیز از بودن در کنار شما لذت ببرد.

تغذیه برای سگ های گلدن رتریور

تغذیه‌ی سگ‌های گلدن رتریور با سن، وزن و سطح فعالیت آن‌ها مستقیما در ارتباط است. سگ گلدن رتریور، بعد از سن یک سالگی به بلوغ میرسد و بعد از بلوغ به مقدار زیادی پروتئین نیاز دارد. یک گلدن بالغ باید حدود 30 کیلوگرم وزن داشته باشد. شما غذا را با توجه به سن و میزان فعالیت سگ خود تنظیم کنید. اگر سگ گلدن دارید که ورزش زیادی انجام می دهد، باید غذاهای سگ را انتخاب کنید که پروتئین بیشتری دارند.

در رژیم غذایی گلدن رتریور، قانون قانون ۲۰ – ۸۰ باید رعایت شود. سگ ها، همزمان به غذاهای‌ تر و خشک نیاز دارند، ۸۰ درصد کالری مورد نیاز آنها باید از غذاهای خشک و ۲۰ درصد کالری از غذاهای تر، مثل کنسروهای ویژه‌ تامین گردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *