معرفی سگ نژاد مالتیز

معرفی سگ نژاد مالتیز


معرفی سگ نژاد مالتیز

مالتیز سگ کوچک، با موهای بلند و رنگ روشن است.

سگ های مالتیز دارای سری گرد، بینی مشکی، چشم های براق، گوش های افتاده با موهای بلند و نرم به رنگ کاملا سفید و یا کرم روشن هستند.

مالتیزها بسیار با انرژی هستند و دوست دارند در کنار خانواده خود باشند و با آنها وقت بگذرانند، به همین دلیل این سگ بسیار مناسب برای ساکنین آپارتمان ها میباشد.

این نژاد سگ زیبا را بسیاریضد حساسیت می دانند و معتقدند افراد کمی پیدا می شوند که به آن ها آلرژی داشته باشند.

انواع نژاد سگ مالتیز

مالتیزها تنها به یک شکل هستند و انواعی ندارند رنگ استاندارد این سگ ها نیز سفید است.

قد: قد سگ مالتیز نر بین 21 تا 25 سانتی متر و قد مالتیز ماده بین 20 تا 23 سانتی متر است.

رنگ بندی: سفید

وزن: بین 3 تا 4 کیلوگرم

شخصیت سگ مالتیز

نژاد سگ مالتیز شخصیتی بسیار اجتماعی دارد و با همه مهربان است و در عین حال آنها بسیار نترس و بی پروا هستند و این ویژگی است که از مالتیز نگهبانی خوب می سازد. این نژاد بسیار عشق کشف کردن و ماجراجویی است.

مالتیزها بسیار انسان دوست هستند و به صاحبان خود وابسته می شوند. اما باید توجه داشت که آنها نباید مورد بی توجهی و بد رفتاری قرار بگیرند.

همچنین آنها تحمل تنهایی را نیز ندارند و تنها ماندن برای سگ های مالتیز بسیار سخت است. به همین علت سعی کنید هیچگاه آن ها را برای مدت طولانی به حال خود رها نکنید.

مطالب مرتبط: خرید سگ چاوچاو ارزان

درباره سگ مالتیز

دمای مورد علاقه آنها ۱۶ تا ۲۴ درجه سانتی گراد و ازلحاظ رطوبتی بین ۳۵ تا ۵۵ درصد می باشد.

در زمستان اگر بیرون می رود، حتما باید لباس مناسب داشته باشد و در صورت خیس شدن باید سریع آنها را خشک کرد. مالتیز ها بسیار بازی کردن و جن و جوش در خارج از خانه را دوست دارند.

مالتیزها معمولا نسبت به سایر سگ ها کمتر دچار بیماری می شوند اما باید توجه داشته باشید که باتوجه به رشد زیاد موهای این نژاد آنها نیاز به شانه کشی روزانه دارد و همینطور باید به صورت هفتگی حمامشان کرد.

مالتیزها سگ هایی باوفا، بسیار باهوش و تربیت پذیر هستند.آنها یک گزینه خوب و مناسب، برای افرادی هستند که تجربه نگه داری از حیوانات خانگی را نداشتند. این نژاد مناسب برای در آپارتمان است آنها بسیار بی سر و صدا بوده و تنها با یک ساعت فعالیت روزانه می توانید انرژیشان را تخلیه کنید.

نژاد های میکس از سگ مالتیز

میکس پودل مالتیز

به ترکیب حاصل از دو نژاد مالتیز و پودل اصطلاحا مالتیپو می‌ گویند که بسیار خونگرم و بسیار مهربان هستند.

این نوع سگ ها برای افرادی که قصد دارند برای نخستین بار به نگهداری از سگ بپردازند بسیار مناسب است زیرا به راحتی می‌ توان آن ها را آموزش داد و تربیت کرد.

میکس پامرانین مالتیز

سگ های میکس مالتیز و پامرانین که اصطلاحا مالتی پام نام دارند بسیار بازیگوش و پر انرژی هستند یکی از محبوب ترین سگ های خانگی به شمار می روند.

مالتیز شیتزو

این سگ ترکیبی از دو نژاد خاص مالتیز و شیتزو است و یک سگ بسیار زیبا است. این سگ مالشی نامیده میشود و برای آن دسته از افرادی که به بیماری آلرژی مبتلا هستند، بسیار مناسب است. زیرا از ریزش موی بسیار کمی برخوردار است.

اگر قصد خرید یک سگ مالشی را دارید سعی کنید محیطی را فراهم کنید که تهویه مطبوع داشتع باشد زیرا ممکن است گرما و رطوبت باعث آزار آن شود. این سگ بسیار مهربان و وفادار است و دوست خوبی برای افراد مسن و بچه‌ ها به شمار می‌ رود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *