نگهداری سگ پامرانین، خیلی ها عاشق حیوانات هستند اما به علت نداشتن حیاط ، جای کافی و یا نداشتن حوصله برای پیاده روی از خرید سگ امتناع می کنند. این درست است که داشتن حیاط و فضای باز برای نگهداری از سگ ها الزامی است، اما همیشه راه حلی وجود دارد!

در زمان فروش سگ پامرانین به شما خواهد گفت که این سگ ها آپارتمانی هستند. یعنی برای نگهداری از آن ها نیازی به حیاط و ویلا ندارید و تنها در آپارتمان ها می توانید محیط زندگی او را فراهم کنید. علاوه بر این، این سگ ها نیازی به پیاده روی و ورزش ای آنچنانی ندارند و تنها دو سه بار در هفته نیاز دارید آن ها را برای تخلیه انرژی به پیاده روی ببرید.

اگر میخواهید بدانید که شست و شو و منظم کردن موهای این سگ سخت است یا که باید گفت که خوشحال باشید! این سگ ها عاشق آب بازی و شست و شو هستند و اگر آن ها را از تولگی با حمام آشنا کنید دیگر هیچ مشکلی در حمام کردن او نخواهید داشت. البته حواستان باشد که افراط هم نکنید.

نگهداری سگ پامرانین

ناخن های این سگ های کوچک و بانمک را هر دو هفته یک بار کوتاه کنید و اگر توجه کنید می بینید که اصلا شما را در هنگام کارهای نظافتی اذیت نمی کنند و با شما همراه می شوند. در قسمت فروش سگ پامرانین بهتر است با کمک یک دامپزشک او را بررسی کنید تا مشکلی نداشته باشد.

اگر میخواهید او را به حمام ببرید، در گوش هایش چوب پنبه بپدارید تا آب در گوش هایش نرود و سگ را در وان یا تشت پر از آب ولرم بگذارید تا حسابی خیس شود .

این که مدت حمام سگ چقدر طول بکشد بستگی به خودتان دارد ولی ، اگر سگ موهایی ضخیم دارد باید این کار طولانی تر شود ، وقتی کاملا سگ را شست و شو دادید با آب ولرم آب کشی کنید و خوب او را خشک کنید.

البته فراموش نکنید که اگر میخواهید دفعه بعد هم در حمام پامرانین سگ خوبی باشد به او چیز تشویقی مثل غذا و اسباب بازی بدهید.

شانه زدن موهای سگ پامرانین

موی بلند سگ پامرانین نیاز به شانه کردن به صورت روزانه دارد. خوب است شانه زدن را از قسمت سر سگ پامرانین شروع کنید و موهایش را به چند تکه تقسیم و به صورت برعکس شانه بزنید. سگ های پامرانین یک یا دوبار در سال ریزش مو دارند.

گوش ها و چشم های او را به صورت روزمره تمیز کرده و منظما به دامپزشک مراجعه کنید. ریزش مو در این نژادها زیاد است و جای نگرانی ندارد. سعی کنید تا وقتی که سگ پامرانین کوچک است او را به شانه زدن عادت دهید.

نگهداری سگ پامرانین، بوی بد

اگر سگ پامرانین میان دو حمام بوی بدی گرفت، کمی پودر بچه روی او بپاچید و بگذارید کمی بماند سپس موهای او را شانه بزنید.

پامرانین ها مستعد مشکلات دندانی هستند ، پس باید حسابی مراقب آن ها باشید . و اگر دهانشان بو گرفت دندان هایش را معاینه کنید و او را وادار به نوشیدن آب بیشتری کنید.

اگه ناخن های سگ پامرانین به طور طبیعی کوتاه نمی شوند ، بطور منظم و طبق برنامه ناخن هایش را بچینید. اگر ناخن های سگ پامرانین موقع راه رفتن صدا می دهد یعنی که بلند شده اند و نیاز به اصلاح دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *