تربيت سگ چاوچاو

تربيت سگ چاوچاو


چگونه میتوانیم یک سگ چاوچاو را تربیت کنیم؟ سگ چاو چاو یک سگ دوستداشتنی با یالی مانند شیر است. آن ها نسبت به صاحب خود وفاداری زیادی نشان می دهند. به گفته اغلب صاحبان این نژاد آن ها به راحتی می توانند همه چیز را یاد بگیرند و اشتیاق زیادی به یادگیری دارند. بعضی ها می گویند چاوچاو های مو کوتاه فعال تر و باهوشتر از نوع مو بلند هستند. در این مقاله به چگونگی تربیت سگ چاوچاو میپردازیم.

تربيت سگ چاوچاو با توجه به ویژگی های او

چاو چاو سگی است که به راحتی تربیت می شود و با بچه ها بسیار مهربان است. اگر همزمان گربه یا حیوان خانگی دیگری دارید باید وقتی که توله هستند آن ها را به خانه بیاورید. آن ها هنگامی که کم سن هستند کاملا اجتماعی هستند. آن ها نیاز به آموزش دارند، با این حال هم برای توله سگ و هم برای سگ بالغ باید مجموعه ای از قوانین را به آن ها آموزش داد. این نژاد بسیار مغرور است و نیاز به صاحبی جدی و محکم دارد. صاحب این نژاد از سگ بهتر است فردی آرام و با حوصله باشد که محکم و با اعتماد به نفس بتواند سگ چاوچاو را کنترل و تربیت کند.

این سگ ها بعضی وفت ها حالتی تدافعی به خود می گیرند و سلطه گر، جدی و مستقل می باشند. مشکلات احتمالی زمانی به وجود می آیند که صاحب سگ نداند باید با آن ها چگونه برخوردی داشته باشد. اگر شما اجازه دهید این سگ فکر کند که رئیس خانه است، به موجودی زورگو تبدیل خواهد شد. زمانی که یک چاو چاو به این باور برسد که حاکم انسان است ممکن است رفتار پرخاشگرانه در ارتباط با بقیه انسان ها و صاحبش داشته باشد.

نکاتی کوچک اما مفید در تربیت سگ های چاو چاو

قبل از این که به قسمت فروش سگ چاوچاو مراجعه کنید، باید بدانید که این سگ ها کمی گوشه گیر هستند. آنها مستقل بودن را دوست دارند و شما باید به این نکات توجه کنید.

کسانی که سگ چاو چاو دارند می گویند ویژگی های اخلاقی سگ چاوچاو شبیه گربه ها است. اما از طرف دیگر صاحبان چاوچاو می گویند این نژاد با فردی که بیشترین مراقبت را از او می کند، پیوندی جدانشدنی برقرار میکند.

سگ چاوچاو در برابر غریبه ها کمی با احتیاط رفتار میکند و راحت با کسی اخت نمی شود، پس باید در برخورد اول با صبر و تحمل با او مدارا کنید تا به حضور شخص غریبه عادت کند و مشکلی به وجود نیاورد.

قاطعیت در تربیت سگ چاو چاو

این نژاد کمی لجباز است و در صورت شل گرفتن احساس برتری نسبت به شما پیدا میکند که اصلا خوب نیست و باید تا جایی که میتوانید از به وجود آمدن حس برتری و غالب بودن در سگ نسبت به خود جلوگیری کنید.

اگر تا به حال سگ نداشتید بهتر است از خرید سگ چاو چاو خوداری کنید و سراغ نژاد دیگری بروید و سگ دیگری خریداری کنید چرا که این نژاد نیازمند صاحبی هستند که نحوه برخورد و رفتار مناسب با سگ های باهوش و مغرور را بلد باشد. قسمت فروش سگ چاوچاو  این نکات را کاملا به شما میگوید.

از آن جایی که چاوچاو ها سگ هایی باهوش هستند گاهی سرخود هرکار که دلشان خواست انجام می دهند. برای همین خیلی مهم است که آموزش و تربیت سگ چاوچاو را از سنین پایین شروع کنید تا شخصیتشان از تولگی مطیع و حرف گوش کن بار بیاید. برای تربیت سگ چاوچاو میتوانید مانند تربییت بقیه سگ های خانگی رفتار کنید.

این سگ ها کمی لجوج و مغرور هستند و شما باید برای تربيت سگ چاوچاو و جلوگیری از پرخاشگر شدن او با او قاطع و محکم برخورد کنید.

اما توجه داشته باشید بعد از این که سگ تربیت شد و یاد گرفت شخصیت اجتماعی و آرام داشته باشد، تبدیل به بهترین سگ دنیا می شود و لحظات خوش و لذت بخشی برای شما می سازد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *