خرید سگ پامرانین

خرید سگ پامرانین


اگر قصد خرید سگ پامرانین را دارید، از آن دسته افرادی هستید که به نژاد سگ‌های کوچک علاقه‌منداید. سگ‌های کوچک نژادهای مختلفی دارند، اما پامرانین در این بین، در ایران و جهان یکی از محبوب‌ترین نژادهای سگ کوچک است.

علاوه بر خصوصیات ظاهری جذاب آن‌ها، که بدون شک بسیاری طرفدار پیدا کرده است، خصوصیان اخلاقی آن‌ها نیز، ما را به خرید سگ پامرانین ترغیب می‌کند. اما این سؤال پیش می‌آید که این خصوصیات دقیقاً چیست؟ در این مقاله قرار است به طور مفصل در این باره صحبت کنیم و اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار دهیم.

پیش از خرید سگ پامرانین، ویژگی های شخصیتی آن ها را بدانید

نژاد سگ‌های پامرانین به سگ‌هایی پرانرژی، شاد، شجاع و سرزنده معروف‌اند. همیشه یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید به حساب می‌آیند، یکی از دلایل آن این است که به عنوان یک سگ کارآمد و چابک، به راحتی آموزش می‌بینند.

اگر بتوانید پس از خرید سگ پامرانین، محیطی پر از مهر را برای آن‌ها فراهم کنید و آن‌ها را به طور صحیح آموزش دهید، به شما اطمینلن می‌دهیم که سگ پامرانین شما به سگی سرگرم‌کننده و به شدت مهربان، برای سال‌هایی طولانی تبدیل خواهد شد.

آن‌ها را از دسته بزرگ نژادهای سگ سورتمه می‌دانند که می‌توان آن‌ها را شبیه به سگ‌های کوچک برفی دانست. همچنین باید بدانید که با وجود جثه ریزی که دارند، می‌توانند سگ‌های نگهبان فوق العاده‌ای برای شما باشند. به دلیل آن که با هاپ هاپ کردن‌های تیز و بلند، هر اتفاق عجیب و غریبی را به شما اطلاع می‌دهند. سگ‌های پامرانین از کسانی که دوستشان دارند، محافظت می‌کنند.

نکته: لازم به ذکر است که اگر توله شخصیتی خجالتی و یا هجومی داشته باشد، به راحتی نمی‌تواند آن را برطرف کرد. چنین مواردی ممکن است رفع نشده و حتی تا بزرگسالی همراه آن‌ها باشد.

دیگر خصوصیات اخلاقی که باید در مورد سگ پامرانین بدانید

این دسته از سگ‌ها جدا از این که ظاهر شاد و دوست داشتنی دارند، خلق و خویشان نیز هم خوانی بسیار زیادی با ظاهرشان دارد. لازم است بدانید که این نوع سگ‌ها، دارای شخصیتی برون‌گرا هستند و دوست دارند از هر چیزی که دور و برشان است، سر دربیاورند. ذکاوت و هوش پامرانین‌ها یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های شخصیتی آن‌ها است.

سگ‌های پامرانین عاشق این هستند که کسی به آن‌ها توجه کند. به عنوان مثال، دوست دارند که در آغوشتان باشند، بازی کنند و بوس بدهند. با توجه به این‌ها، می‌توانید تصور کنید که با خرید سگ پامرانین، جنب و جوش بیش‌تری در محیطی که زندگی می‌کنید را شاهد خواهید بود.

پیش از این گفتیم که با هاپ هاپ کردن بلند، می‌توانند سگ‌های نگهبان فوق العاده‌ای باشند.

سطح انرژی سگ های پامرانین

سطح انرژی سگ‌های پامرانین خوب است. به بیان دیگر باید بگوییم که سطح انرژی آن‌ها غیرقابل کنترل و یا بیش از حد نرمال نیست. معمولاً پس از آن که کمی بازی کردند، آرام در گوشه می‌نشینند و می‌توان به راحتی با آن‌ها زندگی کرد.

پیشنهاد: بهتر است اتاق یا فضایی را در اختیار آن‌ها قرار دهید که بتوانند در طول روز، در آن اتاق بدوند. همچنین برای آن که ترفندهایی را به آن‌ها آموزش دهید، لازم است که هر روز برای آن‌ها وقت بگذارید. افرادی که تجربه خرید سگ پامرانین را داشته‌اند، اکثراً می‌گویند که تنها اگر کمی اسباب بازی در اختیارشان قرار دهید، برای جویدن و همراه شدن با انسان برایشان کافی است. استفاده از اسباب بازی‌ها، به راحتی می‌تواند هر آن چه این سگ‌های کوچک برای شاد بودن نیاز دارند را فراهم کند.

خرید سگ پامرانین به چه کسانی پیشنهاد می شود؟

بسیاری از افراد امروزه در خانه‌های آپارتمانی زندگی می‌کنند. این افراد برای خرید سگ ممکن است با انتخاب‌های محدودی رو به رو شوند، اما باید بدانند که سگ‌های پامرانین یکی از بهترین گزینه‌های ممکن برای آن‌ها خواهد بود؛ بنابراین اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که در آپارتمان زندگی می‌کنید و حیاطی ندارید، می‌توانید به نگهداری از سگ پامرانین فکر کنید.

سگ‌های پامرانین را از نظر ظاهر به دو نوع تقسیم‌بندی می‌کنند: سگ پامرانین روباهی و سگ پامرانین خرسی.

آیا خرید سگ پامرانین برای افرادی که کودک دارند، مناسب است؟

اگر بخواهیم منطقی صحبت کنیم، باید بگوییم که با وجود کودکان کم سن و سال، خرید سگ پامرانین نمی‌تواند بهترین گزینه ممکن باشد. آن‌ها به دلیل نوع شخصیت و اندازه جثه‌ای که دارند، ترجیح می‌دهند که وقت خود را با بزرگ‌تر ها بگذرانند. این کار برایشان همه چیز را قابل پیش‌بینی می‌کند. به بیان دیگر احساس ایمن بودن خواهند داشت. اگر از طرف کودک خردسالی اذیت شوند، تنه با سرعت از پیش آن‌ها می‌روند، می‌ترسند و ناراحت می‌شوند.

شاید اگر با آن‌ها رو به رو شوید، ظاهر بی‌پروایشان در ابتدا توجهتان را جلب کند، اما باید بدانید که سگ‌های ظریفی هستند و هرگز نباید بازی کردن با آن‌ها، با خشونت و شدت زیادی همراه باشد. به عنوان آخرین نکته در این بخش و در یک جمع‌بندی کلی، می‌توان این چنین گفت:

کودکانی که سن بالاتری دارند و می‌دانند که روش درست برخورد کردن با سگ‌ها چیست، بهتر و راحت‌تر می‌توانند رابطه‌ی خوبی با سگ‌های نژاد پامرانین برقرار کنند.

رابطه سگ های پامرانین با دیگر سگ ها چگونه است؟

معمولاً ویژگی‌های شخصیتی پامرانین‌ها به گونه‌ای است که نمی‌توان آن‌ها را نژادی خجالتی و ترسو دانست. در واقع پامرانین‌ها به راحتی می‌توانند با دیگر حیوانات و غریبه‌ها، ارتباط برقرار کنند.

پیشنهاد: با توجه به مسئله‌ای که در بالا بیان کردیم، پس از خرید سگ پامرانین لازم است مراقب باشید که پامرانین‌ها به سگ‌هایی که ذاتاً خشن و هجومی  هستند، نزدیک نشوند.

ذاتاً آن‌ها را سگ‌های نگهبان و محافظ می‌دانند. در صورتی که در قلمروی خود، سگ غریبه‌ای را ببینند، با شذت بسیار زیادی شروع به پارس کردن می‌کنند.

نکته: البته اگر در زمانی که سن و سال کمی دارند، با سگ‌های مختلفی رو به رو شوند، می‌توانند این مسئله که با سگ‌های دیگر کنار بیایند را به راحتی یاد بگیرند.

نکات مثبت و منفی پایانی در رابطه با خرید سگ پامرانین

  • جالب است بدانید برخلاف امروز که جثه کوچکی دارند، در گذشته به دلیل جثه بزرگی که داشتند، برای کشیدن سورتمه‌ها از آن‌‌ها استفاده می‌کردند. اما اکنون آن‌ها را برای نگهداری در آپارتمان‌ها و در کل فضاهای کوچک هم بسیار مناسب می‌دانند.
  • ممکن است در طول آموزش، به عنوان مثال، یاد دادن محل دستشویی به آنان، کمی دچار مشکل شوید. اما همان طور که پیش از این هم گفتیم، صبر و شکیبایی خود را حفظ کنید تا در نهایت به آن چه می‌خواهید برسید.
  • لازم به ذکر است که سگ‌های پامرانین نسبت به دما و رطوبت حساسیت بالایی از خود نشان می‌دهند و با مشکل رو به رو خواهند شد. همچنین ممکن است زمانی که در آب و هوای گرم هستند نیز دچار گرمازدگی شوند.
  • در کل فراموش نکنید که تربیت درست آن‌ها، اهمیت بسیار زیادی دارد. در نتیجه اگر واقعاً قصد خرید سگ پامرانین را دارید، لازم است خود را برای آموزش دادن مناسب و اصولی، آماده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *